Geçersiz Tıklamalar, gerçek kullanıcı ilgisinden kaynaklanmadığından şüphelendiğimiz reklam tıklamalarını ve gösterimlerini ifade etmektedir. Geçersiz tıklama örnekleri arasında, otomatik araçlar tarafından gerçekleştirilen tıklamalar ve gösterimlerin yanı sıra yanlışlıkla yapılan tıklamalar (ör. reklamınızın çift tıklanması) bulunmaktadır. Geçersiz tıklamalar için sizden ücret alınmamaktadır. Google Reklam kampanyalarınızda ne kadar geçersiz tıklama yapıldığını gösteren sütun, varsayılan olarak kapalı durumdadır. Eğer ne kadar geçersiz tıklama yapıldığını görmek istiyorsanız, geçersiz tıklamalar sütununu istatistik panelinize eklemeniz mümkündür.

Geçersiz Tıklamalar Sütununu Açma Geçersiz Tıklamalar Sütununu Açma

Google Reklam Panelinizde, Kampanyalarınızı listeleyin, kırmızı ok ta gösterilen SÜTUNLAR kısmına tıklayarak, Sütunları Değiştirin linkine tıklayınız.

Kampanya Sütunlarını Değiştirme Kampanya Sütunlarını Değiştirme

Açılan Menüde, Geçersiz Tıklamalar seçeneğine çentik atıp, Uygula butonuna tıklayınız. Bu işlemden sonra kampanya istatistik detaylarınıza, aşağıda göründüğü gibi, geçersiz tıklamalar sütunu eklenecektir.

Google Reklamlar Geçersiz Tıklamalar Google Reklamlar Geçersiz Tıklamalar